ostatnio dodane newsy

Brak dodanych newsów w tym tygodniu.
Drukuj
UROCZYSTOSĆ CHRZTU WODNEGO
26
04.22
W najbliższą niedzielę 1 maja 2022r. o godz. 10.00 na naszym nabożeństwie odbędzie się uroczystość chrztu wodnego. Jako Kościół praktykujemy biblijny chrzest według obrządku apostolskiego poprzez całkowite zanurzenie w wodzie osoby chrzczonej.

Obrzęd chrztu wodnego jest widoczny na kartach Nowego Testamentu, a jego sposób został przekazany Kościołowi do praktykowania w tak jasny sposób.

Zainteresowanych tematem chrztu wodnego zachęcamy do zapoznania się z wykładem dr Tomasza Mańko pt. Czym jest biblijny obrzęd chrztu wodnego.

Całość artykułu dostępna tutaj

Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie agape.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby pragnące poznawać Boga i Jego słowo na nasze nabożeństwo.
Drukuj
WYDAWANIE UBRAŃ NA RZECZ OSÓB POTRZEBUJĄCYCH
23
04.22


Służba charytatywna "Miłosierny Samarytanin" organizuje nieodpłatną akcję wydawania ubrań. Serdecznie zapraszamy osoby potrzebujące z terenu miasta i powiatu radzyńskiego.

wtorek 26 kwietnia w godz. 13.00-16.00
czwartek 28 kwietnia w godz. 13.00 - 16.00


Miejsce:
Zbór Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej
w Radzyniu Podlaskim ul. Parkowa 35

Wstęp wolny !
Drukuj
Pomoc uchodźcom z Ukrainy świadczona w Punkcie "Miłosierny Samarytanin"
18
04.22


Przy Zborze w Radzyniu Podlaskim funkcjonuje Punkt "Miłosierny Samarytanin" świadczący pomoc uchodźcom z Ukrainy.
Punkt funkcjonuje w każdy poniedziałek, środę i piątek. Dotychczas kilkadziesiąt osób z Ukrainy przebywających na terenie miasta i powiatu radzyńskiego mogło skorzystać z oferowanej pomocy. Każda zgłaszająca się osoba mogła otrzymać nieodpłatnie odzież, środki czystości, zabawki oraz żywność.

Więcej informacji na temat punktu tutaj
Drukuj
Dostawa żywności do Jadłodzielni
18
04.22


Dzięki współpracy z fundacją CHOPS otrzymaliśmy
2 palety żywności na cele prowadzonej Jadłodzielni.

Produkty te są już sukcesywnie umieszczane w na półkach jadłodzielni.
Zapraszamy osoby potrzebujące do skorzystania z pomocy.


Drukuj
Gościliśmy przedstawiciela Samaritan's Purse
18
04.22


W sobotę i niedzielę 2/3 kwietnia br. gościliśmy w naszym Zborze Panią Annę Telengę - przedstawiciela Samaritan's Pursse, która zajmuje się prowadzeniem szkoleń dla wolontariuszy z kościołów w Europie biorących udział w akcjach Operation Christmas Child.

Nasz gość zapoznał się z naszą służbą prowadzoną z uchodźcami z Ukrainy, uczestniczył w akcji "Gwiazdkowa Niespodzianka" oraz w zajęciach w ramach klubu Najwspanialsza Podróż.

Jako Zbór jesteśmy wieloletnim partnerem Samaritan's Purse, w naszym kościele odbywają się konferencje szkoleniowe oraz dziękczynne, a także udostępniamy bazę magazynową na paczki dla dzieci.
Drukuj
GWAIZDKOWA NIESPODZIANKA dla dzieci ukraińskich
14
04.22


W miesiącu marcu i kwietniu br. odbyły się akcje "Gwiazdkowa Niespodzianka" na rzecz dzieci uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie miasta oraz powiatu radzyńskiego.

W organizowanych akcjach uczestniczyła grupa około 70 dzieci z Ukrainy. Akcjom towarzyszył specjalny program artystyczno-ewangelizacyjny, który zorganizowała grupa z naszego Kościoła. Na program złożyły się pieśni w języku polskim i ukraińskim; dzieci i ich rodzice mogli obejrzeć krótki film; wysłuchać opowieści o pasterzu i jego owcach oraz usłyszeć przesłanie ewangelii o Panu Jezusie Chrystusie wraz ze stosowną prezentacją.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały paczki.

Drukuj
POMOC dla UKRAINY
14
04.22


Zbór w Radzyniu Podlaski przekazał pomoc na rzecz Ukrainy. W ramach pomocy przekazaliśmy żywność, środki czystości oraz ubrania.

Przekazane dary trafiły do uchodźców z terenów wschodniej Ukrainy za pośrednictwem kościołów w rejonie Tarnopola.

Zbór "Nowe Jeruzalem" w Radzyniu Podlaskim jest też zaangażowany w przekazanie łóżek szpitalnych z Austrii na rzecz szpitali w Myślenicach, Żyrardowie oraz do Żytomierza na Ukrainie.Nawigacja
PROJEKT OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA - SZLAKIEM DZIEDZICTWA ŻYDOWSKIEGO W POWIECIE RADZYŃSKIM: ŻYDOWSKIE OBRZĘDY I ZWYCZAJE RELIGIJNE
TWOJE ZBAWIENIE
odwiedziło nas już