ostatnio dodane newsy

Brak dodanych newsów w tym tygodniu.
Drukuj
Prasa o nas - Wystąpienie dr Tomasza Mańko
01
06.23

Wystąpienie dr Tomasza Mańko podczas uroczystości na cmentarzu żydowskim w 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie żydowskim, aktu : ,, Niezwykłej, szaleńczej odwagi"

Poniżej zamieszczamy fragment artykułu dotyczący

Chyba każdy kto interesuje się historią powstania w getcie warszawskim widział pomnik Bohaterów Getta przy ulicy Zamenhofa w Warszawie. Główna ściana pomnika pod którą w uroczystych chwilach składa się wieńce przedstawia grupę bojowców w pozie bohaterskiej, heroicznej, ale ten pomnik ma też drugą stronę, na którą pewnie rzadziej zwracamy uwagę. Ta druga strona pomnika to relief, który nazywa się Pochód na zagładę. Pokazuje kobiety, dzieci, starca niosącego Torę, eskortowanych przez

Drukuj
PROJEKT - "ZNAM REGION"
01
06.23
Świetlica Środowiskowa "Tymko"
dla Dzieci i Młodzieży

w okresie od 1 czerwca do 27 sierpnia 2023 roku realizuje projekt:
"Znam region"

który skierowany jest do uchodźców z Ukrainy i ich rodzin.
Projekt finansowany jest ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu
z siedzibą w Warszawie.

W ramach projektu odbędą się:

- wykład "Wkład Reformacji w kulturę polską",
-wykład i prezentacja "Ocalić od zapomnienia - Szlakiem dziedzictwa żydowskiego w powiecie radzyńskim: żydowskie obrzędy i zwyczaje religijne",
- wykład: "Ocalić od zapomnienia - Szlakiem kulturowego dziedzictwa protestanckiego na ziemi radzyńskiej",
- wykład "Sąsiedzi"- o wspólnym bytowaniu, przenikaniu tradycji i kultury polsko-ukraińskiej,
- wycieczka szlakiem kultury żydowskiej do Włodawy,
-organizacja warsztatów kulinarnych narodowych potraw ukraińskich, połączona z degustacją,
- wycieczka rowerowa szlakiem protestantyzmu powiat radzyński i okolice,
- koncert muzyki protestanckiej, żydowskiej oraz ukraińskiej.

Szczegółowe informacje odnośnie projektu można uzyskać pod numerem telefonu 608-135-679.

Drukuj
Zaproszenie - Odsłonięcie macew oraz wernisaż prac malarskich
24
05.23
Radzyńskie Towarzystwo Regionalne zaprasza na uroczystość upamiętnienia byłych mieszkańców Radzynia Podlaskiego - ofiar Holocaustu - z okazji 80 rocznicy powstania w getcie warszawskim.
Dalsze informacje na temat uroczystości na zaproszeniu poniżej.

Drukuj
Wizyta Pastora z Gruzji
17
05.23Informujemy, że w dniach 2-4 czerwca (piatek-niedziela)
odbędzie się wyjątkowa posługa pastora Tato z Gruzji w temacie: Aniołowie/demony.

Plan spotkań
- piatek 2 czerwca godz.17:00 - 1 sesja
- sobota 3 czerwca godz. 15:00-17:00 - 2 sesja / godz. 18:00-21:00 - 3 sesja
- niedziela 4 czerwca godz. 10:00 - nabożeństwo niedzielne kościoła.


Pastor Tato jest wykładowcą w szkole biblijnej w Tbilisi w Gruzji, prowadzi wiele prac misyjno-ewangelizacyjnych, posługuje w darach Ducha Świętego oraz bardzo namaszczoną slużbę uwolnienia od demonów.

Ilość miejsc ograniczona!!! Osoby pragnące uczestniczyć w konferencji i skorzystać z posługi uwolnienia potrzebują uprzednio imiennie zgłosić swoje uczestnictwo
( e-mail: kchwerp@op.pl).

Tomasz Mańko Pastor Zboru w Radzyniu Podlaskim
Drukuj
Warsztaty plastyczne dla uchodźców z Ukrainy
03
05.23

W dniu 15 kwietnia 2023 roku w Świetlicy Środowiskowej Tymko, odbyły się warsztaty malarskie dla osób z Ukrainy. Warsztaty były przeprowadzone w trzech grupach: dzieci, młodzież oraz dorośli.

Każdy z uczestników mógł poznać techniki malarskie, narzędzia, wskazówki oraz zapoznać się z podstawowymi informacjami pomocnymi przy tworzeniu. Pierwsze ćwiczenia polegały na dowolnym, ekspresyjnym i spontanicznym wyrażeniu siebie, w połączeniu z muzyką uwielbieniową. Nie zabrakło także dyskusji o sztuce. Tak dzięki krótkiej rozgrzewce, mogliśmy przejść do kolejnej części zajęć. Tematem prac było "Piękno" - czym jest, co dla nas jest pięknem, piękno w nas oraz w otaczającym nas świecie. Główną inspiracją był fragment z Biblii 1 Moj 1:1-31.

Każda praca jest wyjątkowa i pokazuje bogatą wyobraźnię, wrażliwość, różnorodność i odmienny sposób postrzegania. Prace malarskie można oglądać w świetlicy przez najbliższe tygodnie. Serdecznie zapraszamy!Drukuj
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
03
05.23

W dniu 22 kwietnia 2023 roku w ramach działającej świetlicy „Tymko”, przy Kościele Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim odbyła się wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Była to nagroda dla dzieci polskich i ukraińskich za udział i ukończenie ewangelicznego kursu „Najwspanialsza Podróż”. Kurs organizowany był w ramach w akcji „Gwiazdkowa Niespodzianka”. Kurs ukończyło około 50 dzieci.

Zasłużona i wyczekiwana z niecierpliwością nagroda okazała się wspaniałą atrakcją dla wszystkich uczestników. Różnorodność eksponatów prezentowanych na wystawach, możliwość dotykania, słuchania, manipulowania, doświadczania rozbudziła ciekawość dzieci różnymi dziedzinami nauki, światem muzyki oraz techniki. Oglądanie samochodu przyszłości, zadawanie pytań robotowi przypominającego Mikołaja Kopernika, samodzielne majsterkowanie w Majsterkowni, tworzenie muzyki, robienie ogromnych baniek mydlanych, to niektóre z atrakcji, których mogły doświadczać dzieci.

Planetarium było również ciekawym miejscem, w którym dzieci zobaczyły kosmos, poznały położenie gwiazd i planet w technologii 3d i...

Drukuj
Konferencja dla kobiet w Łęcznej
01
05.23

W sobotę 22 kwietnia 2023 r. w Zborze w Łęcznej odbyła się konferencja dla kobiet. Organizatorem konferencji były wierzące siostry z zespołu centralno-wschodniego Misji - Gwiazdkowa Niespodzianka. W konferencji uczestniczyły też nasze wierzące siostry ze Zboru.

Był to czas słuchania Słowa Bożego, dzielenia się świadectwami z działania Boga, zachęcania do kontynuowania służby i modlitwy o rodziny i najbliższe otoczenie, a także budowania przyjacielskich relacji między różnymi kościołami, które brały udział w konferencji.
Dziękujemy Bogu, że On błogosławi służbę kobiet.

zamieszczamy kilka zdjęć:Nawigacja
PROJEKT OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA - SZLAKIEM DZIEDZICTWA ŻYDOWSKIEGO W POWIECIE RADZYŃSKIM: ŻYDOWSKIE OBRZĘDY I ZWYCZAJE RELIGIJNE