ostatnio dodane newsy

Domek książek LOGOS
Modlitwa o kraj
Obchody 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Zborze Nowe Jeruzalem w Radzyniu Podl...
PEAD - wydawanie żywności
Drukuj
Wydawanie żywności
14
11.18
Informujemy, że w najbliższy piątek ( 16 listopada) oraz sobotę (17 listopada) odbędzie się kolejna tura wydawania żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2018.

Przypominamy o konieczności zgłoszenia się do odbioru żywności o ustalonej uprzednio godzinie wraz z karnetem!

Więcej nt. Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym na stronie

https://bankizywnosci.pl/projekty/program-operacyjny-pomoc-zywnosciowa/Drukuj
Podziękowanie dla Zboru "Nowe Jeruzalem"
14
11.18


Podziękowanie jakie spłynęło od Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Łęcznej na nasze ręce z okazji 25-cio lecia powstania naszego Zboru.
Drukuj
Jubileusz 25- lecia powstania Zboru Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim
14
11.18


W sobotę 10 listopada 2018 r. miało miejsce szczególne spotkanie modlitewne Zborów Lubelszczyzny, w trakcie którego wspólnie i uroczyście świętowaliśmy jubileusz 25-lecia powstania Zboru Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim. Zbór w Radzyniu Podlaskim został powołany Uchwałą Kolegium Pastorów Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej z dnia 30 października 1993 r., a na pastora Zboru powołano Tomasza Mańko. W naszym życiu z Bogiem wiele doświadczyliśmy oraz doznaliśmy wielu łask bożych.

Nasze spotkanie odbywało się w radosnej atmosferze, przepełnione było żywym i uwielbieniem Boga oraz gorliwą modlitwą. Wspólnie świętowaliśmy i dziękowaliśmy Panu Bogu za Jego łaskę oraz błogosławieństwo wyświadczane nam przez te wszystkie lata istnienia naszej Wspólnoty.

W naszym okolicznościowym nabożeństwie uczestniczyli Pastorzy oraz wierzący z zaprzyjaźnionych ewangelicznych zborów z Parczewa, Lubartowa, Świdnika oraz Łęcznej, którzy złożyli nam serdeczne życzenia oraz ofiarowali prezenty.

W jubileuszowym nabożeństwie uczestniczyli tez wierzący z Ukrainy. Pan Bóg wylał na nas swoją ponadnaturalną obecność, w której manifestowały się dary Ducha Świętego (proroctwo, słowa wiedzy, uzdrowień). Ludzie byli uzdrawiani z chorób, otrzymywali osobiste proroctwa, napełniani byli radością i pokojem, zachęcani do służby Panu, doświadczali realnej wizji otwartego nieba itp.

Po tak cudownym nabożeństwie mieliśmy czas agape, w trakcie którego smakowaliśmy przepysznymi potrawami oraz jubileuszowym tortem.

To był niesamowity i niepowtarzalny czas, za który tak z całego serca dziękujemy naszemu Bogu.

fotorelacja: kliknij tutaj
Drukuj
Krzyż na jubileusz "100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę" .
14
11.18


W dniu 11 listopada 2018 r. w Zborze „Nowe Jeruzalem” Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim odbyło się uroczyste nabożeństwo z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym szczególnym dniu modliliśmy się o nasz kraj i wraz z naszymi rodakami wspólnie świętowaliśmy ten Jubileusz. Po nabożeństwie nastąpiło poświęcenia Krzyża wraz z okolicznościową Tablicą na „100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę”.

Krzyż jest wotum wdzięczności Bogu za otrzymany dar wolności i został wzniesiony na placu Kościoła. Poświęcenia dokonał Pastor Zboru dr Tomasz Mańko w obecności Rady Zboru "Nowe Jeruzalem" oraz Prezesa Fundacji "Nigdy nie jesteśmy sami". Została przecięta biało-czerwona wstęga podkreślająca patriotyczny charakter uroczystości.


Drukuj
Obchody 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Zborze Nowe Jeruzalem w Radzyniu Podlaskim
08
11.18


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystym nabożeństwie, które odbędzie się w dniu 11 listopada 2018 r. o godz. 10.00 w Zborze „Nowe Jeruzalem” w Radzyniu Podlaskim z okazji 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po nabożeństwie nastąpi poświęcenia Krzyża wraz z okolicznościową Tablicą na „100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę”. Krzyż jest wotum wdzięczności Bogu za otrzymany dar wolności i został wzniesiony na placu Kościoła. W trakcie uroczystości zostanie też przecięta biało-czerwona wstęga co podkreśli patriotyczny charakter naszej uroczystości.

Naszą uroczystość organizujemy w Roku, który został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W treści uchwały sejmowej czytamy:

"11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak podkreślono w dokumencie, to dzięki tym, którzy pozostali nieugięci, nasz Naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby. "Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin" - głosi uchwała. Sejm wyraził też nadzieję, że wzorem Ojców Niepodległości - Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego - Polacy porzucą spory, by wspólnie świętować ten radosny Jubileusz w jedności i pojednaniu.

11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak podkreślono w dokumencie, to dzięki tym, którzy pozostali nieugięci, nasz Naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby. "Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin" - głosi uchwała. Sejm wyraził też nadzieję, że wzorem Ojców Niepodległości - Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego - Polacy porzucą spory, by wspólnie świętować ten radosny Jubileusz w jedności i pojednaniu.
źrodło: Link

obrazek pochodzi z: http://tygodnikkrag.pl/cms/wp-content/uploads/2017/09/381.jpg

Jako ewangeliczni chrześcijanie chcemy w tym dniu modlić się o nasz kraj i wraz z naszymi rodakami wspólnie świętować ten Jubileusz.

Drukuj
Modlitwa o kraj
08
11.18
W dniu 11 listopada 2018 r. w Zborze Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim w trakcie nabożeństwa z okazji „100 -lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę” będzie miała miejsce modlitwa o nasz kraj. Modlimy się aby Pan błogosławił nasz kraj. Zachęcamy do wysłuchania pieśni „Modlitwa o kraj”.


Drukuj
550 lat wielokulturowego Radzynia Podlaskiego
08
11.18


Niezwykłe, bo protestanckie korzenie ma jeden z najstarszych polskich utworów hymnicznych. Posiadająca w 1555 roku większość w izbie poselskiej szlachta protestancka wysunęła na Sejmie w Piotrkowie postulat utworzenia polskiego kościoła narodowego.
Miał być on niezależny od papieża, a jego głową miał zostać król Polski. Modlitwa za Rzecz Pospolitą naszą i za Króla śpiewana była na cześć króla Zygmunta II Augusta, między innymi na nabożeństwach w zborach protestanckich. Z tej racji należy wnioskować, że ta pieśń była tez śpiewana w Radzyniu Podlaskim w okresie trwania Reformacji.
Ukazała się drukiem po raz pierwszy w 1559 roku. Jej tekstem jest łaciński wiersz Andrzeja Trzecieskiego Oratio pro Re Publica et Rege, w polskim przekładzie Jakuba z Lublina. Ponieważ pieśń utożsamiała króla z państwem i narodem, przez niektórych historyków nazwana została „pierwszym naszym hymnem państwowym”. Pieśń ta miała zastąpić średniowieczną Bogurodzicę.

Tekst „Modlitwa za Rzeczpospolitą Naszą i za Króla (1559)

Racz, Panie Chryste, z miłosierdzia Twego
Być sprawcą Polski i Księstwa Litewskiego,
Króla Augusta z jego poddanymi
Chowaj w łasce Twej miłościwie z nimi.
Aby szczęśliwie ta Rzecz Pospolita
Kwitnęła zawżdy wszem dobrem obfita,
Byśmy w pokoju tu z Twej łaski trwali,
Wolę Twą świętą prawdziwie poznali.
Raczże przedłużyć, Panie, żywot jego
Aby doczekał potomstwa godnego,
А iżby zawżdy tu mógł życ w pokoju,
А był fortunny ustawicznie w boju.
К’temu skończenie tego tu żywota
Racz dać szczęśliwie bez wszego kłopota,
А potym, z Tobą, nasz miły Panie,
Na wieki wieczne w niebie przebywanie.


Nawigacja
Pobieranie
losowo z Biblii
On grzechy nasze sam na ciele swoim poniósł na drzewo, abyśmy, obumarłszy grzechom, dla sprawiedliwości żyli, jego sińce uleczyły nas.

(1 P 2, 24)
TWOJE ZBAWIENIE