ostatnio dodane newsy

Serce Ojca - konferencja
Szkolenie - Liga Biblijna
Wydawanie karnetów PEAD 2015
Drukuj
Wydawanie karnetów PEAD 2015
17
04.15

INFORMUJEMY!!!

AKCJA WYDAWANIA KARNETÓW
UPOWAŻNIAJĄCYCH DO POBIERANIA ŻYWNOŚCI,
W RAMACH PROGRAMU PEAD 2015,

ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH:

GOPS MOPS RADZYN PODLASKI
22.04.2015, GODZ.: 09:00-11:00

GOPS BORKI I WOHYŃ
23.04.2015, GODZ.: 09:00-11:00z życia Zboru
Drukuj
Serce Ojca - konferencja
14
04.15

Witam, chciałbym serdecznie zaprosić Ciebie i Twój Kościół na regionalną konferencję "Szkoła Serce Ojca- Doświadczanie miłości Ojca", którą organizujemy w dniach 23-29 sierpnia 2015 r. wspólnie z Chrześcijańską Wspólnotą "Jozue" Kościoła Bożego w Chrystusie w Siedlcach.

Szkoła będzie prowadzona przez Briana Hayes z Fatherheart Ministries (www.fatherheart.net) i zespół z Polski.

Będzie to cudowny czas doświadczania miłości Boga Ojca oraz wyposażania serc do efektywnej służby w Bożym Królestwie.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
dr Tomasz Mańko
Pastor Zboru KCHWE w Radzyniu Podlaskim
www.kchweradzyn.pl
z życia Zboru
Drukuj
Szkolenie - Liga Biblijna
14
04.15Zbór w Radzyniu wspólnie z Ligą Biblijną w Polsce organizuje w najbliższą sobotę (18.04.2015r) szkolenie dla osób zainteresowanych włączeniem się w realizację projektu dot. prowadzenia kursów biblijnych "Filip".

Szkolenie poprowadzi koordynator regionalny Pastor Wojciech Leszczyński.

Zainteresowani proszeni są o kontakt z Kancelarią Zboru.

z życia Zboru
Drukuj
Porządek Nabożeństw w okresie Świąt Wielkanocnych
03
04.15


Wielki Piątek - godz.: 18:00 - nabożeństwo wielkopiątkowe z wieczerzą Pańską,
Sobota - godz.: 17:00 - Wieczerza Paschalna,
Niedziela - godz.: 10:00 - nabożeństwo niedzielne,
Poniedziałek - godz.: 17:00 - wieczór uwielbienia "Alleluja"
z życia Zboru
Drukuj
Wizyta Pastora Olega Ługiewskiego
16
03.15

W dniu 18 marca 2015r. w Zborze w Radzyniu Podlaskim gościć będziemy pastora z Ukrainy - Olega Ługiwskiego, który usłuży Słowem Bożym w temacie: "Moc Słowa Bożego w życiu wierzącego człowieka"

zapraszamy.
z życia Zboru
Drukuj
Służba modlitewna Kościoła
12
03.15

Jako Kościół codziennie organizujemy modlitwy, spotykamy się o godz. 18.00 aby trwać w modlitwach o sprawy wskazywane nam przez Boga. Motywem naszej służby są słowa z księgi
Dziejów Apostolskich 2, 42 „I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach”.

z życia Zboru
Drukuj
SPOTKANIE POSTNO-MODLITEWNE ZBORÓW LUBELSZCZYZNY
05
03.15

W dniu 14 marca 2015r. w zborze w Radzyniu Podlaskim odbędzie się spotkanie zborów lubelszczyzny poświęcone modlitwie o nasz kraj. Będziemy zachęcać się do dalszego trwania w Chrystusie, wspólnie dzielić się Słowem Bożym i uczestniczyć w Wieczerzy Pańskiej. Takie spotkania jak te dobrze służą pogłębieniu relacji między wierzącymi różnych kościołów.

„Aby wszyscy byli jedno”
Ew. Jana 17:21

z życia Zboru
Drukuj
Konferencja Dziękczynna "Gwiazdkowej Niespodzianki"
05
03.15

W dniu 14 marca 2015r. w naszym Zborze odbędzie się Konferencja Dziękczynna „Gwiazdkowej Niespodzianki”, w której uczestniczyć będą partnerzy w służbie GN z okręgu centralno - wschodniego Polski.
Będzie to szczególny dzień dziękczynienia Panu Bogu za błogosławieństwo jakie...

z życia Zboru
Drukuj
Chrzest wodny
05
03.15

W dniu 1 marca 2015r. Zbór Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim zorganizował uroczystość chrztu wodnego poprzez zanurzenie.
Chrzest wodny jest zawsze organizowany na wzór sposobu praktykowanego przez pierwszych chrześcijan, wg. obrządku apostolskiego.
Dla osób uczestniczących w chrzcie wodnym przez zanurzenie jest to zawsze ich świadomym aktem wyznania żywej wiary w Pana Jezusa Chrystusa, świadectwem upamiętania, nawrócenia oraz oczyszczenia grzechów dzięki zbawczej ofierze Pana Jezusa Chrystusa dokonanej na krzyżu Golgoty.

Jako ewangeliczni chrześcijanie praktykujemy chrzest wodny zgodnie z poleceniem danym nam przez Pana Jezusa Chrystusa zawartym w Ew. Św. Mateusza 28, 19 „Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”.
Znaczenie chrztu wodnego dla wierzącego podkreślają słowa Pana Jezusa zawarte w
Ew. św. Marka 16, 16 „ Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony”.


z życia Zboru
Drukuj
Spotkanie "OPEN DOORS"
01
03.15z życia Zboru
Drukuj
Post
25
02.15

W dniach 11- 22 lutego 2015 r. uczestniczyliśmy w 7 dniowym poście. Wezwanie do postu znajdujemy w ks. Joela 2, 12 - 17.
Każdego dnia w godzinach wieczornych zbieraliśmy się na wspólną modlitwę o indywidualnemu duchowe odnowieniu naszej miłości do Boga, wołaliśmy do Boga o nasze rodziny, naród i Kościół w Polsce.
Każdy mógł indywidualnie sprawdzić stan swojego serca w oparciu o artykuł pt. „Łamanie nieużytków” autorstwa Charlesa Finney.

z życia Zboru
Drukuj
Seminarium "Zwycięska Rodzina"
24
02.15


Seminarium "Zwycięska Rodzina"
- pastor Bruno Knutzen.


Już niedługo bo 13 marca w piątek gościć będziemy pastora Bruno Knutzena z Danii, który poprowadzi seminarium nt. "Zwycięska Rodzina", jakie odbędzie się w Zborze "Nowe Jeruzalem" w Radzyniu Podlaskim.

Tematyka naszego seminarium dotyczyć będzie zagadnień z dziedziny rodziny i wychowania dzieci w chrześcijańskich domach w XXI wieku.
Skąd czerpać siłę, by dawać sobie radę z panującym dookoła relatywizmem? Czym jest autorytet rodziców? Jak wychowywać do zwycięstwa?
Przewodzenie przez przykład. - To tylko kilka z kluczowych zagadnień, jakie zostaną omówione przez pastora Bruno Knutzena, naszego gościa z Danii.

Pastor Bruno Knutzen to niezwykle barwna i inspirująca postać ruchu charyzmatycznego całej Skandynawii. W chrześcijańskiej służbie jest już ponad 35 lat. Założył do tej pory 6 zborów w Danii i Norwegii (Bergen, Hammerfest). Obecnie od ponad 9 lat prowadzi kościół Impact Church w Roskilde pod Kopenhagą.

z życia Zboru
Drukuj
Ślub Joanny i Adriana Gmur - fotorelacja
16
02.15

W dniu 15 lutego 2015 r. w Zborze w Radzyniu Podlaskim odbyła się uroczystość ślubna Joanny i Adriana Gmur, w której uczestniczyli licznie zaproszeni goście oraz nasi zborownicy. Zebrani mogli wysłuchać okolicznościowego Słowa oraz modlić się o Boże błogosławieństwo dla młodych.


z życia Zboru
Drukuj
Pomoc Kościołom na Kaukazie
15
02.15

Projekt „Pomoc Kościołom na Kaukazie”.
Zbór w Radzyniu Podlaskim jest zaangażowany w realizację międzynarodowego projektu misyjnego mającego na celu pomoc kościołom na Kaukazie.
Projekt ten stwarza płaszczyznę współpracy dla polskich i zagranicznych Kościołów z Kościołami ewangelicznymi działającymi na terenie krajów Kaukazu. W ramach tego projektu Pastor Zboru dr Tomasz Mańko wraz z Pastorem Romanem Baranowskim przedstawicielem służy Luis Pallau Association uczestniczył w dniach od 2 do 10 lutego 2015 r w wyjeździe misyjnym do Gruzji.

Program wizyty obejmował spotkania i usługi w kościołach oraz indywidualne posługi modlitewne dla wierzących. Pastor naszego zboru usłużył w Kościołach gruzińskich wykładami nt. Izrael w świetle Pisma Świętego, zachęcając wierzących do gruntownego poznawania biblijnej prawdy o narodzie żydowskim oraz modlitwy o wypełnienie się wobec niego wszystkich Bożych obietnic, jak też sprawował indywidualną posługę modlitewną.
Efektem tej wizyty są plany na ten rok organizacji w Gruzji konferencji nt. darów Ducha Świętego oraz spotkań ewangelizacyjnych.

Drukuj
Podziękowania dla Zboru
13
02.15

Oto podziękowanie jakie wpłynęło na ręce naszego Pastora oraz Kościoła:

"W imieniu Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN składam serdecznie podziękowanie za włączenie się w projekt "Muzeum na Kółkach", który w dniach 27-29 sierpnia 2014 roku był w Radzyniu Podlaskim.

Cieszę się, że wspólnie mogliśmy pokazać w Radzyniu Podlaskim naszą wystawę, przyczyniając się do poszerzenia wiedzy na temat polsko-żydowskiej historii. To dzięki takim osobom jak Pan, "Muzeum na Kółkach" może działać, wzbogacając wiedzę i budząc zainteresowanie historią u tysięcy osób, zwłaszcza wśród młodzieży."


z poważaniem

Dariusz Stola
Dyrektor Muzeum Historii
Żydów Polskich

________________________________________________


Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Ósmy Kolor Tęczy" w imieniu Pary Prezydenckiej Anny i Bronisława Komorowskich, - fundatorów albumów dla szkół uczestniczących w programie edukacyjno-integracyjnym "RAZEM" WSZYSCY JESTEŚMY NIE/PEŁNOSPRAWNI w ramach II Paraolimpiady 2014 oraz w imieniu wszystkich podopiecznych stowarzyszenia składa serdeczne podziękowanie Pastorowi Zboru Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim, Tomaszowi Mańko za włączenie się do wspólnego kształtowania wrażliwości na drugiego człowieka oraz krzewienia wśród dzieci młodzieży wartości będących trwałym pomostem pomiędzy wszystkimi kolorami tęczy."


Zarząd Radzyńskiego Stowarzyszenia
Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych
"Ósmy Kolor Tęczy"

Kalendarz
Kwiecień 2015

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Nawigacja
Pobieranie
losowo z Biblii
A gdy stoicie i zanosicie modlitwy, odpuszczajcie, jeśli macie coś przeciwko komu, aby i Ojciec wasz, który jest w niebie, odpuścił wam wasze przewinienia.

(Mk 11, 25)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
odwiedziło nas już