ostatnio dodane newsy

Brak dodanych newsów w tym tygodniu.
Drukuj
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE
19
12.18


Radosnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia
oraz nowego 2019 roku

życzy Pastor Zboru wraz z Radą Zboru KCHWE
Nowe Jeruzalem w Radzyniu Podlaskim

Drukuj
PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W OKRESIE ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNYM
19
12.18

25 grudnia 2018 r. (wtorek) – godz. 10.00 nabożeństwo świąteczne

26 grudnia 2018 r. (środa) – godz. 18.00 nabożeństwo świąteczne

30 grudnia 2018 r. (niedziela) – godz. 10.00 nabożeństwo niedzielne

31 grudnia 2018 r. (poniedziałek) – godz. 19.00 nabożeństwo dziękczynne
Drukuj
Wokół zagadnień związanych ze świętem Narodzenia Pańskiego
19
12.18


Ew. św. Mateusza 1:18-23. Gdyby Pan Jezus nie opuścił nieba, żaden człowiek nie mógłby być zbawiony. W tym zawiera się głęboki sens święta Narodzenia Pańskiego. Istotą Narodzenia Pańskiego jest zbawienie, które Pan Jezus przyszedł wykonać. W ewangelii św. Mateusza 1, 21 czytamy, że Józef, mąż Marii, usłyszał od anioła: „A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego”. Imię Jezus oznacza „Bóg zbawia”.

Jako chrześcijanie wspominamy Narodzenie Pańskie, bowiem bez Jezusa nadal żylibyśmy w swoich grzechach, a w konsekwencji zostalibyśmy potępieni na całą wieczność. Zbawienie jest największym darem, jakim Bóg mógł obdarzyć ludzkość. Narodzenie Pańskie jest też nadzwyczajnym wydarzeniem w dziejach świata, od którego rozpoczęła się nowa era.
Święto Narodzenia Pańskiego: dla jednych to zwyczajny dzień, dla drugich synonim zamieszania, straconego czasu i niepotrzebnego ulegania tradycji, dla innych to wreszcie czas nadrabiania zaległości w sferze życia rodzinnego czy też doskonałego pretekstu do folgowania sobie w jedzeniu i piciu. Dla chrześcijanina, po zmartwychwstaniu Chrystusa, każdy dzień jest świętem. Klemens Aleksandryjski powiedział, że „całe życie chrześcijańskie jest jednym długim świętem”.

Do codzienności wiary często wkrada się prozaiczność. Może właśnie dlatego Kościół cyklicznie wraca pamięcią do najważniejszych wydarzeń Bożego planu zbawienia, zachęcając do ponownego przemyślenia i przyswojenia podstawowych prawd wiary.

Drukuj
Świąteczna zbiórka żywności
19
12.18


Zbór Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim od wielu lat we współpracy z Lubelskim Bankiem Żywności uczestniczy w przedświątecznych zbiórkach żywności. W tym roku zbiórka żywności „Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół” odbyła się w dniach 30 listopada - 1 grudnia 2018 r. i była prowadzona w sklepach na terenie Radzynia Podlaskiego tj. w sklepach Biedronka, Delikatesach „Centrum” w Radzyniu Podlaskim oraz Tesco. Dzięki ofiarności darczyńców zebraliśmy 1101,79 kg żywności.

Zebrana żywność jest w okresie przedświątecznym potrzebujących rodzin z terenu powiatu radzyńskiego. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, kierownictwu sklepów oraz Fundacji „Nigdy nie jesteśmy sami” za udzielone wsparcie, włożone serce i zaangażowanie w akcję. Wasza postawa jest świadectwem tego, że bliski jest Wam los ludzi potrzebujących.
Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy proszone są o kontakt tel. 500 280 900.

Serdeczne Bóg zapłać !

Drukuj
Projekt "Gwiazdkowa Niespodzianka - 2018/2019"
19
12.18


Informujemy, że Zbór „Nowe Jeruzalem” w Radzyniu Podlaskim w roku 2018 będzie uczestniczył w międzynarodowym projekcie „Gwiazdkowa Niespodzianka”.
W okresie Świąt Bożego Narodzenia i na początku Nowego Roku dotrzemy do kilkuset dzieci ze świątecznymi paczkami.
Nadmieniamy, że dotychczas przekazaliśmy kilkanaście tysięcy paczek dla dzieci z rodzin ubogich i potrzebujących z naszego regionu. Paczki zawierały słodycze, przybory szkolne, ubrania, kosmetyki i były rozdawanie w szkołach, przedszkolach, domach dziecka, ośrodkach szkolno-wychowawczych, ośrodkach dla cudzoziemców, w domach prywatnych oraz w trakcie publicznych akcji w wielu miejscowościach na terenie województwa lubelskiego.

Akcja „Gwiazdkowa Niespodzianka” jest największą chrześcijańską akcją pomocową na rzecz dzieci na całym świecie i stanowi cudowne świadectwo wyrazu miłości Bożej w Jezusie Chrystusie. Każdego roku nasza akcja dociera do kilkunastu milionów dzieci ze 124 krajów świata.

Osoby fizyczne, stowarzyszenia oraz inne instytucje z terenu województwa lubelskiego, które chca wziąć udział w projekcie „Gwiazdkowa Niespodzianka” proszone są o kontakt z Kancelarią Zboru tel.606 454 441.

Więcej na temat akcji „Gwiazdkowa Niespodzianka” na stronie
http://www.occpolska.pl/
Drukuj
WYDAWANIE ŻYWNOŚCI w miesiącu grudniu 2018 r.
11
12.18
Informujemy, że w najbliższą sobotę (15 grudnia) odbędzie się kolejna tura wydawania żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2018.

Przypominamy o konieczności zgłoszenia się do odbioru żywności o ustalonej uprzednio godzinie wraz z karnetem!

Więcej nt. Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym na stronie

https://bankizywnosci.pl/projekty/program-operacyjny-pomoc-zywnosciowa/Drukuj
PUNKT WYDAWANIA ŻYWNOŚCI - fotorelacja
11
12.18
Informujemy, że przy Zborze Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim

funkcjonuje Punkt Wydawania Żywności, który zajmuje się wydawaniem żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2018.

Z naszego punktu korzysta około 1200 osób z terenu powiatu radzyńskiego.

Zamieszczamy kilka zdjęć dokumentujących naszą działalność.


Nawigacja
Pobieranie
losowo z Biblii
Nie oddawajcie złem za zło ani obelgą za obelgę, lecz przeciwnie, błogosławcie, gdyż na to powołani zostaliście, abyście oddziedziczyli błogosławieństwo.

(1 P 3, 9)
TWOJE ZBAWIENIE