ostatnio dodane newsy

Brak dodanych newsów w tym tygodniu.
z życia Zboru
Drukuj
Wizyta Pastora Olega Ługiewskiego
16
03.15

W dniu 18 marca 2015r. w Zborze w Radzyniu Podlaskim gościć będziemy pastora z Ukrainy - Olega Ługiwskiego, który usłuży Słowem Bożym w temacie: "Moc Słowa Bożego w życiu wierzącego człowieka"

zapraszamy.
z życia Zboru
Drukuj
Służba modlitewna Kościoła
12
03.15

Jako Kościół codziennie organizujemy modlitwy, spotykamy się o godz. 18.00 aby trwać w modlitwach o sprawy wskazywane nam przez Boga. Motywem naszej służby są słowa z księgi
Dziejów Apostolskich 2, 42 „I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach”.

z życia Zboru
Drukuj
SPOTKANIE POSTNO-MODLITEWNE ZBORÓW LUBELSZCZYZNY
05
03.15

W dniu 14 marca 2015r. w zborze w Radzyniu Podlaskim odbędzie się spotkanie zborów lubelszczyzny poświęcone modlitwie o nasz kraj. Będziemy zachęcać się do dalszego trwania w Chrystusie, wspólnie dzielić się Słowem Bożym i uczestniczyć w Wieczerzy Pańskiej. Takie spotkania jak te dobrze służą pogłębieniu relacji między wierzącymi różnych kościołów.

„Aby wszyscy byli jedno”
Ew. Jana 17:21

z życia Zboru
Drukuj
Konferencja Dziękczynna "Gwiazdkowej Niespodzianki"
05
03.15

W dniu 14 marca 2015r. w naszym Zborze odbędzie się Konferencja Dziękczynna „Gwiazdkowej Niespodzianki”, w której uczestniczyć będą partnerzy w służbie GN z okręgu centralno - wschodniego Polski.
Będzie to szczególny dzień dziękczynienia Panu Bogu za błogosławieństwo jakie...

z życia Zboru
Drukuj
Chrzest wodny
05
03.15

W dniu 1 marca 2015r. Zbór Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim zorganizował uroczystość chrztu wodnego poprzez zanurzenie.
Chrzest wodny jest zawsze organizowany na wzór sposobu praktykowanego przez pierwszych chrześcijan, wg. obrządku apostolskiego.
Dla osób uczestniczących w chrzcie wodnym przez zanurzenie jest to zawsze ich świadomym aktem wyznania żywej wiary w Pana Jezusa Chrystusa, świadectwem upamiętania, nawrócenia oraz oczyszczenia grzechów dzięki zbawczej ofierze Pana Jezusa Chrystusa dokonanej na krzyżu Golgoty.

Jako ewangeliczni chrześcijanie praktykujemy chrzest wodny zgodnie z poleceniem danym nam przez Pana Jezusa Chrystusa zawartym w Ew. Św. Mateusza 28, 19 „Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”.
Znaczenie chrztu wodnego dla wierzącego podkreślają słowa Pana Jezusa zawarte w
Ew. św. Marka 16, 16 „ Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony”.


z życia Zboru
Drukuj
Spotkanie "OPEN DOORS"
01
03.15z życia Zboru
Drukuj
Post
25
02.15

W dniach 11- 22 lutego 2015 r. uczestniczyliśmy w 7 dniowym poście. Wezwanie do postu znajdujemy w ks. Joela 2, 12 - 17.
Każdego dnia w godzinach wieczornych zbieraliśmy się na wspólną modlitwę o indywidualnemu duchowe odnowieniu naszej miłości do Boga, wołaliśmy do Boga o nasze rodziny, naród i Kościół w Polsce.
Każdy mógł indywidualnie sprawdzić stan swojego serca w oparciu o artykuł pt. „Łamanie nieużytków” autorstwa Charlesa Finney.

z życia Zboru
Drukuj
Seminarium "Zwycięska Rodzina"
24
02.15


Seminarium "Zwycięska Rodzina"
- pastor Bruno Knutzen.


Już niedługo bo 13 marca w piątek gościć będziemy pastora Bruno Knutzena z Danii, który poprowadzi seminarium nt. "Zwycięska Rodzina", jakie odbędzie się w Zborze "Nowe Jeruzalem" w Radzyniu Podlaskim.

Tematyka naszego seminarium dotyczyć będzie zagadnień z dziedziny rodziny i wychowania dzieci w chrześcijańskich domach w XXI wieku.
Skąd czerpać siłę, by dawać sobie radę z panującym dookoła relatywizmem? Czym jest autorytet rodziców? Jak wychowywać do zwycięstwa?
Przewodzenie przez przykład. - To tylko kilka z kluczowych zagadnień, jakie zostaną omówione przez pastora Bruno Knutzena, naszego gościa z Danii.

Pastor Bruno Knutzen to niezwykle barwna i inspirująca postać ruchu charyzmatycznego całej Skandynawii. W chrześcijańskiej służbie jest już ponad 35 lat. Założył do tej pory 6 zborów w Danii i Norwegii (Bergen, Hammerfest). Obecnie od ponad 9 lat prowadzi kościół Impact Church w Roskilde pod Kopenhagą.

z życia Zboru
Drukuj
Ślub Joanny i Adriana Gmur - fotorelacja
16
02.15

W dniu 15 lutego 2015 r. w Zborze w Radzyniu Podlaskim odbyła się uroczystość ślubna Joanny i Adriana Gmur, w której uczestniczyli licznie zaproszeni goście oraz nasi zborownicy. Zebrani mogli wysłuchać okolicznościowego Słowa oraz modlić się o Boże błogosławieństwo dla młodych.


z życia Zboru
Drukuj
Pomoc Kościołom na Kaukazie
15
02.15

Projekt „Pomoc Kościołom na Kaukazie”.
Zbór w Radzyniu Podlaskim jest zaangażowany w realizację międzynarodowego projektu misyjnego mającego na celu pomoc kościołom na Kaukazie.
Projekt ten stwarza płaszczyznę współpracy dla polskich i zagranicznych Kościołów z Kościołami ewangelicznymi działającymi na terenie krajów Kaukazu. W ramach tego projektu Pastor Zboru dr Tomasz Mańko wraz z Pastorem Romanem Baranowskim przedstawicielem służy Luis Pallau Association uczestniczył w dniach od 2 do 10 lutego 2015 r w wyjeździe misyjnym do Gruzji.

Program wizyty obejmował spotkania i usługi w kościołach oraz indywidualne posługi modlitewne dla wierzących. Pastor naszego zboru usłużył w Kościołach gruzińskich wykładami nt. Izrael w świetle Pisma Świętego, zachęcając wierzących do gruntownego poznawania biblijnej prawdy o narodzie żydowskim oraz modlitwy o wypełnienie się wobec niego wszystkich Bożych obietnic, jak też sprawował indywidualną posługę modlitewną.
Efektem tej wizyty są plany na ten rok organizacji w Gruzji konferencji nt. darów Ducha Świętego oraz spotkań ewangelizacyjnych.

Drukuj
Podziękowania dla Zboru
13
02.15

Oto podziękowanie jakie wpłynęło na ręce naszego Pastora oraz Kościoła:

"W imieniu Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN składam serdecznie podziękowanie za włączenie się w projekt "Muzeum na Kółkach", który w dniach 27-29 sierpnia 2014 roku był w Radzyniu Podlaskim.

Cieszę się, że wspólnie mogliśmy pokazać w Radzyniu Podlaskim naszą wystawę, przyczyniając się do poszerzenia wiedzy na temat polsko-żydowskiej historii. To dzięki takim osobom jak Pan, "Muzeum na Kółkach" może działać, wzbogacając wiedzę i budząc zainteresowanie historią u tysięcy osób, zwłaszcza wśród młodzieży."


z poważaniem

Dariusz Stola
Dyrektor Muzeum Historii
Żydów Polskich

________________________________________________


Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Ósmy Kolor Tęczy" w imieniu Pary Prezydenckiej Anny i Bronisława Komorowskich, - fundatorów albumów dla szkół uczestniczących w programie edukacyjno-integracyjnym "RAZEM" WSZYSCY JESTEŚMY NIE/PEŁNOSPRAWNI w ramach II Paraolimpiady 2014 oraz w imieniu wszystkich podopiecznych stowarzyszenia składa serdeczne podziękowanie Pastorowi Zboru Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim, Tomaszowi Mańko za włączenie się do wspólnego kształtowania wrażliwości na drugiego człowieka oraz krzewienia wśród dzieci młodzieży wartości będących trwałym pomostem pomiędzy wszystkimi kolorami tęczy."


Zarząd Radzyńskiego Stowarzyszenia
Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych
"Ósmy Kolor Tęczy"

nauczanie mp3
Drukuj
Najnowsze nauczanie - zachęcamy do pobierania
07
02.15


Zachęcamy wszystkich do przesłuchania najnowszego nauczania jakie pojawiło się ostatnio na naszej stronie.
kliknij tutaj i pobierz wykłady.
Drukuj
Wizyta Studyjna Żydów z Izraela
30
01.15

Od kilkunastu lat Zbór Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim realizuje projekt „Ocalić od zapomnienia i spojrzeć w przyszłość”. Celem tego projektu jest budowanie mostów zrozumienia i przyjaźni między narodem polskim oraz żydowskim. W ramach tego projektu organizowane są m. in. wykłady o kulturze i religii żydowskiej, współczesnym państwie Izrael, wystawy, koncerty muzyczne, obchody świąt biblijnych, spotkania z ciekawymi ludźmi itp. Punktem odniesienia jest zachowanie pamięci o społeczności żydowskiej Radzynia Podlaskiego i okolic, jak też dążenie do budowanie na różnych płaszczyznach współczesnych relacji polsko - żydowskich.

Nasz projekt doskonale wpisał się w pobyt w miesiącu styczniu 2015 r., w ramach „studyjnej wizyty”, dziesięcioosobowej grupy z izraelskiego miasta Kiryat Matzkin, której przewodziła dr Lea Ganor-Pitermann. Kierownikiem tej wizyty został Pastor Zboru dr Tomasz Mańko, który utrzymuje kontakt z Mashmaut Center w Izraelu.z życia Zboru
Drukuj
Modlitwa, Post...
16
01.15

W dniach od 2 do 14 stycznia 2015 r. odbył się post zborowy połączony z codziennym nabożeństwem modlitewnym. Jako wierzący mogliśmy wraz z ogromną rzeszą ewangelicznych kościołów wołać o swoje rodziny, kościół oraz sprawujących władzę i nasz kraj.
z życia Zboru
Drukuj
Gwiazdkowa Niespodzianka - Lublin
16
01.15

W dniu 10 stycznia 2015 r. przeprowadzona została akcja „Gwiazdkowa Niespodzianka” dla kilkudziesięciu niepełnosprawnych dzieci z terenu Lublina. Zgromadzone dzieci dowiedziały się o idei akcji, zobaczyły ewangelizacyjne sztuki w wykonaniu naszych dzieci ze Świetlicy „Tymko” oraz otrzymały wspaniałe prezenty. Dziękujemy Bogu, że nasza akcja mogła wnieść do serc tych dzieci wiele radości. Niech dobry Bóg dalej obdarza je swoją szczególną swoją łaską.


Kalendarz
Marzec 2015

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Nawigacja
Pobieranie
losowo z Biblii
On grzechy nasze sam na ciele swoim poniósł na drzewo, abyśmy, obumarłszy grzechom, dla sprawiedliwości żyli, jego sińce uleczyły nas.

(1 P 2, 24)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
odwiedziło nas już