ostatnio dodane newsy

CHRZEST WODNY
Drukuj
DOTYCZY WYDAWANIA ŻYWNOŚCI
27
03.21
Lubelski Bank Żywności przekazał nam informację, że pierwsze dostawy żywności do naszego Punku Wydawania Żywności odbędą się w miesiącu kwietniu. O terminach wydawania żywności dla osób obierających ją w naszym punkcie będziemy informowali na naszej stronie internetowej.

Na wynikłe opóźnienia nie mamy żadnego wpływu.

Drukuj
CHRZEST WODNY
15
04.21

Informujemy,, że w najbliszym czasie w Zborze "Nowe Jeruzalem" zorganizowany będzie chrest wodny..


Jako Kościół praktykujemy chrześcijański chrzest wodny według obrządku apostolskiego tj. przez pełne zanurzenie w wodzie chrzczonej osoby.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem nt. Czym jest chrześcijański chrzest wodny przez zanurzenie?
Link do artykułu: kliknij tutaj
http://kchweradzyn.pl/php7/news.php?readmore=434

„A Piotr rzekł do nich: Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego”.' target='_blank'>Link
Dzieje Apostolskie 2,38

Osoby zainteresowane przystąpieniem do chrztu wodnego proszone są o kontakt z Pastorem Zboru.
Drukuj
KATYŃ 2010
09
04.21
W związku ze zbliżającą się kolejną rocznicą katastrofy pod Smoleńskiej pragniemy przypomnieć o wydarzeniu jakie miało miejsce na cmentarzu w Katyniu w dniu 10 lipca 2010 r.

10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku niedaleko Katynia wydarzyła się katastrofa lotnicza, w której zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wraz z żoną i wieloma przedstawicielami najwyższych władz państwowych. Wydarzenie to było wielkim ciosem dla całego polskiego narodu poruszającym naszymi sercami i sumieniami. Wiele lat temu w pobliżu Smoleńska miało miejsce inne wydarzenie, które również spowodowało, że straciliśmy całą elitę naszego kraju.

W trakcie spotkań modlitewnych zborów Lubelszczyzny zostaliśmy pobudzeni przez Ducha Świętego do zorganizowania wspólnego spotkania modlitewnego z udziałem ewangelicznych kościołów z Polski oraz z Rosji, Ukrainy i Białorusi; narodów które zamieszkiwały tereny dawnej II Rzeczypospolitej. Temu spotkaniu przyświecała idea, aby zorganizować nabożeństwo pokutne w Katyniu, tam gdzie 70 lat wcześniej miał miejsce mord na polskich oficerach i inteligencji, a więc niedaleko od miejsca katastrofy lotniczej.
Chcieliśmy, aby nasze spotkanie odbyło się na cmentarzu w Katyniu, miejscu gdzie pochowani są zabici polscy oficerowie. W Katyniu wymordowano 4410 jeńców polskich w tym trzech generałów, admirała i kobietę podporucznika pilota.

Zdjęcia, kliknij tutaj

Drukuj
Kościół Dziecięcy - kolejne spotkanie
08
04.21


Już w tą sobotę w zborze "Nowe Jeruzalem"
kolejne spotkanie w ramach
Kościoła Dziecięcego.

Zaczynamy o godzinie 13:00
(10.04.2021r.)

Prosimy o wcześniejsze zapisy.

Więcej informacji na temat Kościoła Dziecięcego można znaleźć klikając
tutaj
Drukuj
Nauczanie
31
03.21
Zamieszczamy budujące kazanie
wygłoszone w dniu 2021-03-28 na wieczornym nabożeństwie
przez Pastora dr Tomasza Mańko
pt. Zanieś wszystkie obietnice otrzymane od Boga do Niego w swojej modlitwie.

Ufamy że to przesłanie mające wymiar proroczy zbuduje Ciebie wzmocni Twoją wiarę oraz zachęci do kontynuowania życia modlitewnego.

posłuchaj
Drukuj
PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W OKRESIE ŚWIAT WIELKANOCNYCH
31
03.21

2 kwiecień 2021 r. Wielki Piątek Nabożeństwo godz. 18.30
3 kwiecień 2021 r. Sobota godz. 18.00 nabożeństwo modlitewne
4 kwiecień 2021r. Niedziela godz. 10.00 i godz. 18.00 Nabożeństwo w 1 Dzień Świąt
5 kwiecień 2021r. Poniedziałek godz. 18.00 Nabożeństwo uwielbieniowe
Drukuj
ISTOTA ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
28
03.21
Dla ewangelicznego chrześcijaństwa Święta Wielkiej Nocy to szczególny czas wspominania sensu i celu śmierci oraz zmartwychwstania Pana Jezusa Chrystusa, wyraźnie nawiązujący do starożytnej tradycji obchodzenia tego Święta przez Kościół chrześcijański. Wydarzenie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa stanowi istotę wiary chrześcijańskiej. Z tego też względu nabożeństwa w okresie Świąt mają szczególnie uroczysty charakter, w trakcie których podkreśla się znaczenie tych wydarzeń oraz związek między Śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa.

Dlaczego podkreślamy te wydarzenia ?

Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa ma przede wszystkim charakter zbawczy. Chrystus przyszedł na świat po to, aby usprawiedliwić grzesznego człowieka. To usprawiedliwienie dokonało się się w momencie Śmierci Chrystusa na krzyżu. Ta śmierć miała charakter ofiarniczy. Ta ofiara Jezusa stanowi najistotniejsze wydarzenie historio-zbawcze, dzięki któremu człowiek został zbawiony, odkupiony i usprawiedliwiony. Dlatego też dla nas najważniejszym Świętem jest Wielki Piątek i następująca po nim Niedziela Wielkanocna. W tych Dniach...

losowo z Biblii
Kto mieszka pod osłoną najwyższego, kto przybywa w cieniu wszechmogącego, ten mówi do Pana: Ucieczko moja i twierdzo moja, Boże mój któremu ufam.

(Ps 91, 1-2)
Nawigacja
TWOJE ZBAWIENIE
odwiedziło nas już