ostatnio dodane newsy

Spotkanie "OPEN DOORS"
Konferencja Dziękczynna "Gwiazdkowej Niespodzianki"
SPOTKANIE POSTNO-MODLITEWNE ZBORÓW LUBELSZCZYZNY
z życia Zboru
Drukuj
SPOTKANIE POSTNO-MODLITEWNE ZBORÓW LUBELSZCZYZNY
05
03.15

W dniu 14 marca 2015r. w zborze w Radzyniu Podlaskim odbędzie się spotkanie zborów lubelszczyzny poświęcone modlitwie o nasz kraj. Będziemy zachęcać się do dalszego trwania w Chrystusie, wspólnie dzielić się Słowem Bożym i uczestniczyć w Wieczerzy Pańskiej. Takie spotkania jak te dobrze służą pogłębieniu relacji między wierzącymi różnych kościołów.

„Aby wszyscy byli jedno”
Ew. Jana 17:21

z życia Zboru
Drukuj
Konferencja Dziękczynna "Gwiazdkowej Niespodzianki"
05
03.15

W dniu 14 marca 2015r. w naszym Zborze odbędzie się Konferencja Dziękczynna „Gwiazdkowej Niespodzianki”, w której uczestniczyć będą partnerzy w służbie GN z okręgu centralno - wschodniego Polski.
Będzie to szczególny dzień dziękczynienia Panu Bogu za błogosławieństwo jakie...

z życia Zboru
Drukuj
Spotkanie "OPEN DOORS"
01
03.15
z życia Zboru
Drukuj
Seminarium "Zwycięska Rodzina"
24
02.15


Seminarium "Zwycięska Rodzina"
- pastor Bruno Knutzen.


Już niedługo bo 13 marca w piątek gościć będziemy pastora Bruno Knutzena z Danii, który poprowadzi seminarium nt. "Zwycięska Rodzina", jakie odbędzie się w Zborze "Nowe Jeruzalem" w Radzyniu Podlaskim.

Tematyka naszego seminarium dotyczyć będzie zagadnień z dziedziny rodziny i wychowania dzieci w chrześcijańskich domach w XXI wieku.
Skąd czerpać siłę, by dawać sobie radę z panującym dookoła relatywizmem? Czym jest autorytet rodziców? Jak wychowywać do zwycięstwa?
Przewodzenie przez przykład. - To tylko kilka z kluczowych zagadnień, jakie zostaną omówione przez pastora Bruno Knutzena, naszego gościa z Danii.

Pastor Bruno Knutzen to niezwykle barwna i inspirująca postać ruchu charyzmatycznego całej Skandynawii. W chrześcijańskiej służbie jest już ponad 35 lat. Założył do tej pory 6 zborów w Danii i Norwegii (Bergen, Hammerfest). Obecnie od ponad 9 lat prowadzi kościół Impact Church w Roskilde pod Kopenhagą.

z życia Zboru
Drukuj
Ślub Joanny i Adriana Gmur - fotorelacja
16
02.15Drukuj
Podziękowania dla Zboru
13
02.15

Oto podziękowanie jakie wpłynęło na ręce naszego Pastora oraz Kościoła:

"W imieniu Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN składam serdecznie podziękowanie za włączenie się w projekt "Muzeum na Kółkach", który w dniach 27-29 sierpnia 2014 roku był w Radzyniu Podlaskim.

Cieszę się, że wspólnie mogliśmy pokazać w Radzyniu Podlaskim naszą wystawę, przyczyniając się do poszerzenia wiedzy na temat polsko-żydowskiej historii. To dzięki takim osobom jak Pan, "Muzeum na Kółkach" może działać, wzbogacając wiedzę i budząc zainteresowanie historią u tysięcy osób, zwłaszcza wśród młodzieży."


z poważaniem

Dariusz Stola
Dyrektor Muzeum Historii
Żydów Polskich

________________________________________________


Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Ósmy Kolor Tęczy" w imieniu Pary Prezydenckiej Anny i Bronisława Komorowskich, - fundatorów albumów dla szkół uczestniczących w programie edukacyjno-integracyjnym "RAZEM" WSZYSCY JESTEŚMY NIE/PEŁNOSPRAWNI w ramach II Paraolimpiady 2014 oraz w imieniu wszystkich podopiecznych stowarzyszenia składa serdeczne podziękowanie Pastorowi Zboru Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim, Tomaszowi Mańko za włączenie się do wspólnego kształtowania wrażliwości na drugiego człowieka oraz krzewienia wśród dzieci młodzieży wartości będących trwałym pomostem pomiędzy wszystkimi kolorami tęczy."


Zarząd Radzyńskiego Stowarzyszenia
Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych
"Ósmy Kolor Tęczy"

nauczanie mp3
Drukuj
Najnowsze nauczanie - zachęcamy do pobierania
07
02.15


Zachęcamy wszystkich do przesłuchania najnowszego nauczania jakie pojawiło się ostatnio na naszej stronie.
kliknij tutaj i pobierz wykłady.
z życia Zboru
Drukuj
Modlitwa, Post...
16
01.15

W dniach od 2 do 14 stycznia 2015 r. odbył się post zborowy połączony z codziennym nabożeństwem modlitewnym. Jako wierzący mogliśmy wraz z ogromną rzeszą ewangelicznych kościołów wołać o swoje rodziny, kościół oraz sprawujących władzę i nasz kraj.
z życia Zboru
Drukuj
Gwiazdkowa Niespodzianka - Lublin
16
01.15

W dniu 10 stycznia 2015 r. przeprowadzona została akcja „Gwiazdkowa Niespodzianka” dla kilkudziesięciu niepełnosprawnych dzieci z terenu Lublina. Zgromadzone dzieci dowiedziały się o idei akcji, zobaczyły ewangelizacyjne sztuki w wykonaniu naszych dzieci ze Świetlicy „Tymko” oraz otrzymały wspaniałe prezenty. Dziękujemy Bogu, że nasza akcja mogła wnieść do serc tych dzieci wiele radości. Niech dobry Bóg dalej obdarza je swoją szczególną swoją łaską.


PEAD - wydawanie żywności
Drukuj
Wydawanie żywności - PEAD 2015
15
01.15

W dniu 17 stycznia 2015 r. odbędzie się akcja wydawania żywności w następującym porządku:

w godz. 9. 00 – 11. 00 dla osób z terenu gminy Radzyń Podlaski
o godz. 11. 00 dla osób z terenu gminy Wohyń

Wydana zostanie żywność na 1 osobę w ilości ok. 22 kg oraz pakiet jabłek.

Wydawane będą następujące produkty: mleko, makaron, konserwy mięsne, olej, cukier, jabłka.

Osoby zgłaszające się po odbiór żywności proszone są o okazanie dowodu osobistego.

Wszyscy zainteresowani pobieraniem żywności w naszym punkcie proszeni są o dostarczanie odpowiednich zaświadczeń z ośrodków pomocy społecznej do końca stycznia.

Zaświadczenia prosimy o wrzucenie do skrzynki pocztowej !!!

z życia Zboru
Drukuj
Wizyta w placówce misyjnej
10
01.15

W dniu 4 stycznia 2015 r. w placówce misyjnej naszego Zboru w Huszlewie odbyło się pierwsze nabożeństwo w Nowym 2015 Roku połączone z Wieczerzą Pańską. Mogliśmy wysławiać Boga, cieszyć się wspólną społecznością oraz nieść przesłanie ewangelii dla potrzebujących. W trakcie naszej wizyty przekazaliśmy pomoc żywnościową dla ubogiej rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej. Niech dobry Bóg dalej błogosławi swój lud i prowadzoną tam pracę.
z życia Zboru
Drukuj
Nabożeństwo Sylwestrowe 2014/2015
03
01.15

W dniu 31 grudnia 2014 r. odbyło się specjalne nabożeństwo dziękczynne poświęcone podsumowaniu roku 2014. W nabożeństwie uczestniczyli też wierzący z Włoch, którzy dzielili się świadectwami i pieśniami na chwałę Boga. W trakcie nabożeństwa Pastor Zboru dr Tomasz Mańko podzielił się Słowem Bożym otrzymanym od Boga na rok 2015.
Był to szczególny czas, gdzie dziękowaliśmy Bogu w naszych modlitwach za okazane łaski i błogosławieństwo, wysłuchane modlitwy i prosiliśmy o Boże prowadzenie na każdy dzień Nowego Roku.

W gronie kilkudziesięciu osób mogliśmy też spędzić wspólny czas nocy sylwestrowej, degustując smakowite potrawy przyrządzone przez wierzące siostry z naszego kościoła.

Był to dla nas tak bardzo błogosławiony czas i na długo pozostanie to w naszej pamięci.
Drukuj
Pomoc Ukrainie
31
12.14

W miesiącu listopad- grudzień 2014 r. kontynuowaliśmy pracę wśród cudzoziemców z Ośrodka dla Cudzoziemców w Bezwoli.
Dziękujemy Bogu, że jako chrześcijanie możemy przyłożyć ręce do pracy z cudzoziemcami i ich dziećmi, niosąc im pomoc materialną i duchową. Nasza praca odbywa się w ramach zborowego projektu pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

z życia Zboru
Drukuj
Kurs - Najwspanialsza Podróż
28
12.14

W miesiącu grudniu 2014 r. rozpoczęty został kurs „Najwspanialsza Podróż”. Kurs ten jest prowadzony przez wolontariuszy ze Świetlicy Środowiskowej „Tymko” i odbywa się w każdą sobotę. Kurs ten cieszy się zainteresowaniem dzieci i odbywa się w dwóch miejscach. Każde dziecko, które ukończy cykl 12 spotkań otrzyma specjalna nagrodę.
z życia Zboru
Drukuj
Mała paczka - Wielki Dar - Gwiazdkowa Niespodzianka
23
12.14

W miesiącu grudniu 2014 r. i styczniu 2015 r. zorganizowane zostały akcje „Gwiazdkowa Niespodzianka”. Akcje te zostały przeprowadzone m. in. w Ośrodku dla Cudzoziemców w Bezwoli i Warszawie; w dwóch szkołach, wytypowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Wohyniu, ponadto, dzieci z terenu miasta Radzynia Podlaskiego i okolic oraz niepełnosprawnych dzieci z terenu Lublina.

Łącznie przekazaliśmy ponad 1000 paczek.
Akcja „Gwiazdkowa Niespodzianka” odbywająca się w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku miała na celu skierowanie uwagi na osobę Jezusa Chrystusa Zbawiciela Świata.
Dzieci uczestniczące w zajęciach Świetlicy Środowiskowej „Tymko” mogły w ramach akcji zaprezentować specjalny program,, tj. dramę „Ręce”, sztukę „Owieczki”.

Wraz z paczkami rozdawany były też nieodpłatnie komiks „Najwspanialszy Prezent” oraz zaproszenie do uczestnictwa w kursie „ Najwspanialsza Podróż”.
Kalendarz
Marzec 2015

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Nawigacja
Pobieranie
losowo z Biblii
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.

(Ew. Mateusza 11:28-30)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
odwiedziło nas już