ostatnio dodane newsy

Brak dodanych newsów w tym tygodniu.
Drukuj
Wydawanie żywności - luty
25
02.22
Informujemy, iż rusza program wydawania żywności w ramach projektu PEAD - podprogram 2021.

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy transport żywności z Banku Żywności do naszego magazynu.

Poniżej zamieszczamy harmonogram wydawania żywności na miesiąc luty:

Poniedziałek (28.02.2022r.)
Gmina Wohyń godz. 09:00-10:00,
MOPS/GOPS Radzyń Podlaski godz. 10:00-12:00,
GOPS Borki, Ulan i Czemierniki godz. 12:00-13:00.

Prosimy o przestrzeganie godzin oraz zachowanie norm sanitarnych.
Osoby które do dnia dzisiejszego nie odebrały karnetów będą mogły to zrobić z poniedziałek.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 (podprogram 2021) współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Więcej nt. Programu na stronie

https://bankizywnosci.pl/projekty/program-operacyjny-pomoc-zywnosciowa/
Drukuj
Gwiazdkowa Niespodzianka w Łosicach
23
02.22
W dniu 22 lutego 2022 r. przeprowadzona została akcja "Gwiazdkowa Niespodzianka" w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łosicach.

W ośrodku tym w roku ubiegłym przeprowadziliśmy akcję rozdawania sprzętu dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu łosickiego. Nasza akcja "Gwiazdkowa Niespodzianka" skierowana była do około 90 dzieci oraz młodzieży z ośrodka.

Akcja zorganizowana została w dwóch turach odrębnie dla dzieci oraz młodzieży., Nasza grupa z Kościoła liczyła 5 osób i zaprezentowała specjalny na to wydarzenie program.
W programie znalazło się przesłanie GN, wspólne śpiewanie, opowieść o prawdziwej historii związanej z pasterzem i owcami, prezentacja ewangelii o Panu Jezusie Chrystusie, oraz wspólna modlitwa.

Na zakończenie programu przekazaliśmy paczki. Atmosferę wydarzenia najlepiej oddają zdjęcia.

Drukuj
Rusza działalność Punktu Wydawania Żywności
21
02.22

Punkt Wydawania Żywności funkcjonujący przy naszym Zborze rozpoczyna swoją działalność w 2022 roku. Rozpoczęto już wydawanie karnetów na żywność dla osób z gmin, powiatu i miasta, którzy zakwalifikowali się do programu pomocy i za pośrednictwem Punktu pobierać będą żywność z Lubelskiego Banku Żywności.

W poniedziałek 21 lutego br. rozpoczęto wydawanie pozyskanej żywności z Develey Polska Sp. z o.o oraz z Lubelskiego Banku Żywności na rzecz podopiecznych Punktu.

Osoby, które do tej pory jeszcze nie odebrały karnetów oraz zaległej żywności będą miały taką możliwość w piątek (22.02.2022r.) o godz. 17.00.

Więcej informacji o działalności Punktu można uzyskać pod nr tel. 500 280 900.

O kolejnej akcji wydawania żywności w ramach projektu będziemy informować na naszej stronie internetowej.
Drukuj
CHRZEST WODNY
21
02.22

Informujemy, że w najbliższym czasie zaplanowany jest biblijny chrzest wodny. Spotkania przygotowujące do chrztu odbywają po uprzednim uzgodnieniu terminu z prowadzącym. Osoby zainteresowane biblijnym chrztem wodnym udzielanym według obrządku apostolskiego (praktykowanym przez chrześcijan pierwszych wieków) proszone są o kontakt z pastorem Zboru dr Tomaszem Mańko.

"A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi. Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata".

Ewangelia świętego Mateusza 28, 18-20.
Drukuj
Zakończona inwestycja
21
02.22


Informujemy, że zakończona została kolejna inwestycja w naszym Zborze polegająca na ułożeniu kostki brukowej na placu Kościoła. Prace rozpoczęły się w grudniu 2021 r. W pierwszym etapie ułożona została kostka przy budynku Kościoła od strony ulicy Parkowej, pozostałe zaś prace na parkingu prowadzone były z miesiącu styczniu oraz lutym 2022 r.

Dzięki tej inwestycji dysponujemy utwardzoną nawierzchnią i nowoczesnym parkingiem na terenie posesji Kościoła.
Na wiosnę zaś zostanie zamontowane nowoczesne oświetlenie w ułożonej kostce brukowej.

Dziękujemy Bogu za Jego błogosławieństwo w tym dziele.


Drukuj
Dar od firmy Develey Polska Sp. z o.o
21
02.22


Informujemy, że w otrzymaliśmy w formie pomocy charytatywnej 400 kilogramów produktów spożywczych wytwarzanych w zakładach Develey Polska Sp. z o.o.

Produkty te zostały przekazane w dniu 21 lutego na rzecz osób pobierających żywność w Punkcie Wydawania Żywności funkcjonującym przy naszym Zborze.

Dziękujemy Panu Kierownikowi Rafałowi Gałkowskiemu za życzliwość i otwartość na potrzeby osób potrzebujących na naszym terenie.


Drukuj
Projekt: JADŁODZIELNIA w Radzyniu Podlaskim
21
02.22

W piątek 28 stycznia 2022 r. otwarta została pierwsza w Radzyniu Podlaskim jadłodzielnia. Jest to specjalna lodówka wraz z szafą, w której można zostawić oraz pobrać produkty żywnościowe. Jadłodzielnia znajduje się na posesji naszego zboru przy ulicy Parkowej 35.

W uroczystości otwarcia uczestniczył Pan Roman Żarnecki, prezes Fundacji CHOPS, radni powiatowi Pan Zbigniew Smółko wiceprzewodniczący Rady Powiatu, radny Jakub Jakubowski oraz radni miejscy: Pani Bożena Lecyk i Pan Marek Zawada, Pan Józef Korulczyk Prezes Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych RASIL, Pan Tadeusz Pietras Prezes Radzyńskiego Towarzystwa Regionalnego, Pan Dariusz Gałan Rektor Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Pan Mirosław Piasko z Radzyńskiej Kroniki Filmowej, Pani Sylwia Marczuk Prezes Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych – „Ósmy Kolor Tęczy”, Pan Wiesław Trykacz Prezes Fundacji „Nigdy nie jesteśmy sami”, Edward Kędziera Dyrektor Misji Więziennej „Fylake”, przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej, lokalnych mediów, osoby ze Zboru „Nowe Jeruzalem”, a także zaproszeni pastorzy Krzysztof Świeca z Szydłowca i Leonid Panasiuk z Zamościa.

Uroczystość otworzył Pan Roman Żarnecki, prezes Fundacji Chrześcijańskiego Ośrodka Pomocy Społecznej "CHOPS", który przedstawił ideę jadłodzielni. Jadłodzielnia w Radzyniu Podlaskim jest kolejną na mapie naszego kraju, bowiem fundacja „CHOPS” we współpracy z firmą Winiary uruchomiła już jadłodzielnie w kilkunastu miastach naszego kraju.

Pan Prezes zwrócił też uwagę, jak wiele żywności marnuje się każdego roku w Polsce; co sekundę marnuje się aż 92 kilogramy! To właśnie jest powodem, dla którego fundacja uruchamia jadłodzielnie w Polsce. Głos zabrali także zaproszeni na tę uroczystość radni – Zbigniew Smółko, Marek Zawada i Jakub Jakubowski, którzy docenili znaczenie projektu jadłodzielni w Radzyniu Podlaskim. Na uroczystości obecna była też radna Pani Bożena Lecyk, która wspomniała o dotychczasowych bezskutecznych próbach utworzenia jadłodzielni w mieście.

Pastor Zboru dr Tomasz Mańko poinformował, że...

Nawigacja
PROJEKT OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA - SZLAKIEM DZIEDZICTWA ŻYDOWSKIEGO W POWIECIE RADZYŃSKIM: ŻYDOWSKIE OBRZĘDY I ZWYCZAJE RELIGIJNE
TWOJE ZBAWIENIE
odwiedziło nas już