ostatnio dodane newsy

Brak dodanych newsów w tym tygodniu.
Drukuj
Domek książek LOGOS
08
11.18


W dniu święta Reformacji 31 października 2018 r. został odsłonięty Domek książek LOGOS. Drewniany domek został wykonany na jubileusz 550-lecia nadania prawa miejskiego Radzyniowi Podlaskiemu w ramach realizacji przez Zbór Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim projektu „550 lat wielokulturowego Radzynia Podlaskiego – szlakiem kulturowego dziedzictwa protestanckiego na Ziemi Radzyńskiej”. Domek został umieszczony przy ulicy Parkowej 35 w Radzyniu Podlaskim obok Tablicy Pamięci poświęconej jubileuszowi 500-lecia Reformacji.

W drewnianym domku (mini - bibliotece) znajdują się książki oraz literatura o tematyce religijnej w języku polskim, rosyjskim oraz angielskim. Zasady korzystania sprowadzają się do trzech głównych haseł: WYPOŻYCZ – PRZECZYTAJ – POBIERZ NA WŁASNOŚĆ. Każdy może bezpłatnie wypożyczyć książkę do domu lub pobrać na własność. W domku znajdują się też do pobrania bezpłatne egzemplarze Nowego Testamentu.

Inicjatorzy przedsięwzięcia mają nadzieję, że ich pomysł zwiększy stan lokalnego czytelnictwa, na stałe zadomowi się w przestrzeni miasta oraz regionu, stanie się atrakcją kulturalną, przypadnie jego mieszkańcom do gustu, zachęci do lektury, skłoni do refleksji oraz zadumy nad życiem, przyczyni się do propagowania piękna Słowa Bożego, ukaże różnorodność wyznaniową i kulturową na ziemi radzyńskiej, jak też przysłuży się kształtowaniu postaw szacunku dla różnorodności, bez czego trudno jest funkcjonować we współczesnym wielokulturowym świecie.


Nawigacja
PROJEKT OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA - SZLAKIEM DZIEDZICTWA ŻYDOWSKIEGO W POWIECIE RADZYŃSKIM: ŻYDOWSKIE OBRZĘDY I ZWYCZAJE RELIGIJNE