ostatnio dodane newsy

Brak dodanych newsów w tym tygodniu.
Drukuj
Porządek nabożeństw w okresie Świąt Wielkanocnych
28
03.24

Porządek nabożeństw w okresie Świąt Wielkanocnych

- Wielki Piątek - godzina 19:00,
- Niedziela - godzina 10:00,
- Poniedziałek - godzina 18:00„A oznajmiam wam, bracia, ewangelię, którą wam głosiłem, a którą przyjęliście i w której trwacie; Przez którą też dostępujecie zbawienia, jeśli pamiętacie to, co wam głosiłem, chyba że uwierzyliście na próżno. Najpierw bowiem przekazałem wam to, co i ja otrzymałem, że Chrystus umarł za nasze grzechy, zgodnie z Pismem; Że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem;”

1 Kor.15;1-4

Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia nasze serca wiarą, że każdą ciemność i śmierć została pokonana przez Jego światło.
Wielu Bożych łask.Zwierzchnik
Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w RP
Prezbiter dr Andrzej Jezienicki

Drukuj
Pomoc dla potrzebujących z terenu Miasta Radzyń Podlaski, Gmin: Radzyń, Ulan i Czemierniki
13
03.24


W piątek 15 marca 2024 r. odbędzie się kolejna akcja przekazania pakietów żywnościowych dla podopiecznych Punktu Wydawania Żywności przy Kościele Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim z terenu miasta Radzyń Podlaski, gmin Radzyń Podlaski, Ulan i Czemierniki.

W pakietach znajdą się różnego rodzaju produkty żywnościowe.

PLAN WYDAWANIA:

piątek 15 marca 2024r. godz. 9.00

Miejsce: ulica Parkowa 35, 21-300 Radzyń Podlaski

W trakcie akcji każda osoba będzie mogła uczestniczyć też w degustacji potraw kuchni ukraińskiej, które będą serwowane przez działający przy Kościele Klub Ukraiński.

Organizatorzy deklarują już organizację kolejnej akcji pomocy dla rodzin, które znajdują się pod opieką Punktu Wydawania Żywności jaki funkcjonuje przy Kościele w Radzyniu Podlaskim. Tym razem pomoc otrzymają osoby z gminy Czemierniki, Ulan, miasta i gminy Radzyń Podlaski.

Jednocześnie informujemy, że w dalszym ciągu przyjmowane są zgłoszenia do uczestnictwa w programie PEAD – dożywiania dla najuboższej ludności UE, który będzie realizowany w latach 2024-2027.Od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.Nowe kryteria stanowią 265% kryterium ustawowego uprawniającego do świadczeń w pomocy społecznej i wynoszą odpowiednio:- dla osoby samotnie gospodarującej - 2 056,40 zł
- dla osoby w rodzinie - 1 590 zł. Osoby z terenu gmin powiatu radzyńskiego zainteresowane pobieraniem w roku 2024 żywności w Punkcie Wydawania Żywności przy Kościele Chrześcijan Wiary Ewangelicznej proszone są o dostarczenie stosownych zaświadczeń z ośrodków pomocy społecznej.


Więcej informacji o projekcie można otrzymać pod nr tel. 500 280 900.
Drukuj
POMOC DLA POTRZEBUJĄCYCH Z TERENU GMINY WOHYŃ i BORKI
26
02.24


W piątek 1 marca 2024 r. odbędzie się kolejna akcja przekazania pakietów żywnościowych dla podopiecznych Punktu Wydawania Żywności przy Kościele Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim z terenu gminy Borki oraz Wohyń. W pakietach znajdą się różnego rodzaju produkty żywnościowe.

PLAN WYDAWANIA:
piątek 1 marca 2024r. godz. 9.00
Miejsce: ulica Parkowa 35, 21-300 Radzyń Podlaski

W trakcie akcji każda osoba będzie mogła uczestniczyć też w degustacji potraw kuchni ukraińskiej, które będą serwowane przez działający przy Kościele Klub Ukraiński.

Organizatorzy deklarują już organizację kolejnej akcji pomocy dla rodzin, które znajdują się pod opieką Punktu Wydawania Żywności jaki funkcjonuje przy Kościele w Radzyniu Podlaskim.

Tym razem pomoc otrzymają osoby z gminy Czemierniki, Ulan, miasta i gminy Radzyń Podlaski.

Jednocześnie informujemy, że w dalszym ciągu przyjmowane są zgłoszenia do uczestnictwa w programie PEAD – dożywiania dla najuboższej ludności UE, który będzie realizowany w latach 2024-2027.

Od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Nowe kryteria stanowią 265% kryterium ustawowego uprawniającego do świadczeń w pomocy społecznej i wynoszą odpowiednio:

- dla osoby samotnie gospodarującej - 2 056,40 zł
- dla osoby w rodzinie - 1 590 zł

Osoby z terenu gmin powiatu radzyńskiego zainteresowane pobieraniem w roku 2024 żywności w Punkcie Wydawania Żywności przy Kościele Chrześcijan Wiary Ewangelicznej proszone są o dostarczenie stosownych zaświadczeń z ośrodków pomocy społecznej.


Więcej informacji o projekcie można otrzymać pod nr tel. 500 280 900.
Drukuj
Spotkanie dla osób niepełnosprawnych
12
02.24


Spotkanie dla osób niepełnosprawnych w Radzyniu Podlaskim.

Już w najbliższą sobotę 17 lutego 2024 r. o godz.12:.00 w świetlicy środowiskowej "Tymko" przy Kościele Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim przy ulicy Parkowej 35 odbędzie się spotkanie dla osób niepełnosprawnych.

Serdecznie zapraszamy każda osobę która jest zainteresowaną tematem "niepełnosprawności".
W trakcie uczestnicy wysłuchają wykładu mgr Andrzeja Czermińskiego pt. "Piękno stworzenia Bożego a moja niepełnosprawność" - będzie to czas integracji, poznania się, poruszenia zagadnień prawnych i omówienia planów na przyszłość.

Zainteresowani uczestnictwem proszeni są o kontakt tel. 601 959 451
Drukuj
SPOTKANIE MŁODZIEŻY w RADZYNIU PODLASKIM
09
02.24
W sobotę 27 stycznia 2024r. w naszym Kościele zorganizowane zostało spotkanie młodych. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z Białej Podlaskiej, Łęcznej, Radzynia Podlaskim oraz młodzież z Ukrainy, którzy przebywają na terenie naszego miasta.

Był to czas spędzony w obecności żywego Boga, przepełniony uwielbieniem Boga i dzieleniem się Słowem Bożym. Zebrani mogli wysłuchać też wspaniałego świadectwa życia z Bogiem złożonego przez jednego z liderów Kościoła w Radzyniu Podlaskim.

Był też czas na indywidualne rozmowy, nawiązywanie nowych przyjaźni oraz uczestniczenia w warsztatach biblijnych. Wielką atrakcją była degustacja wspaniałych ukraińskich potraw, przygotowanych przez nasze siostry w Panu z Ukrainy.

Jesteśmy świadomi, że takie spotkania są wspaniałą okazją do budowania chrześcijańskich więzi między młodymi ludźmi z różnych kościołów, służą wymianie doświadczeń i zachęcają do służenia Panu Jezusowi Chrystusowi.
Drukuj
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu
30
01.24


27 stycznia 2024 r. w 79 rocznicę wyzwolenia obozu w Auschwitz – Birkenau jest obchodzony na całym świecie Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 1 listopada 2005 r. w celu uczczenia pamięci ofiar pochodzenia żydowskiego, pomordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy. Datę obchodów wyznaczono na 27 stycznia – rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 roku przez Armię Czerwoną (100 Lwowską Dywizję Piechoty, którą dowodził generał major Fiodor Krasawin).

W przeddzień tego Dnia 26 stycznia 2024 r. wolontariusze Radzyńskiego Towarzystwa Regionalnego oraz Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim ustawili kolejne trzy macewy na cmentarzu żydowskim w Radzyniu Podlaskim. W sumie ta ciekawa, czasowa ekspozycja obejmuje już 17 całych lub zachowanych w dużej części macew.

Stelaże pod macewy społecznie wykonali Panowie: Waldemar Jończak i Bogdan Kowalski, a koordynatorem ich pracy był Pan dr Tomasz Mańko- pastor KChWE w Radzyniu Podlaskim. Tadeusz Pietras - prezes Zarządu Radzyńskiego Towarzystwa Regionalnego informuje też, że RTR planuje w tym roku przygotować i zamontować tablicę zawierającą podstawowe dane o cmentarzu żydowskim w Radzyniu Podlaskim. Taka tablica na pewno będzie służyć informacją nie tylko turystom przybywającym do naszego miasta, ale także kolejnym pokoleniom mieszkańców Radzynia Podlaskiego. Na wykonanie tablicy RTR otrzymało dotację przyznaną przez Burmistrza Radzynia Podlaskiego w ramach ogłoszonego OTWARTEGO KONKURSU OFERT na zadania w zakresie upowszechniania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Są także plany, aby przywrócić społecznej pamięci żydowskie nazwiska przynajmniej kilkunastu osób spoczywających na cmentarzu. Konieczne będzie przetłumaczenie inskrypcji na zachowanych macewach. To przedsięwzięcie wymaga środków finansowych. Dlatego każdy, kto chce je wesprzeć może wpłacić dowolną kwotę na konto RTR nr: 24 8046 0002 2001 0000 1674 0001 Tytuł: „Darowizna. Przywrócić pamięci”.

W imieniu Zarządu Radzyńskiego Towarzystwa Regionalnego
Tadeusz Pietras

źródło strony: https://iledzisiaj.pl/aktualnosci/15182-miedzynarodowy-dzien-pamieci-o-ofiarach-holokaustu.html

Drukuj
Akcja dla dzieci "Gwiazdkowa Niespodzianka"
29
01.24
W sobotę oraz niedzielę 27 i 28 stycznia 2024 r. w Zborze Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim rozdawane były paczki dla dzieci w ramach akcji "Gwiazdkowa Niespodzianka".

Ponad 80 dzieci otrzymało pudełko-prezent zawierające m.in. słodycze, zabawki, ubranka, kosmetyki, przybory szkolne.

Dzieci wraz z rodzicami obejrzały też przedstawienie teatralne oparte na motywach biblijnych pt. "W ogrodzie Eden" oraz wysłuchało przesłania Dobrej Nowiny o Panu Jezusie Chrystusie. Paczki sprawiły wiele radości dzieciom.
Każde dzieci otrzymało też zaproszenie do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez Świetlicę Środowiskową TYMKO w ramach Klubu - Najwspanialsza Podróż. Zajęcia odbędą się w drugim tygodniu ferii w godzinach 10.00-13.00.

W programie zajęć m.in.:
- gry i zabawy, zajęcia sportowe,
- warsztaty plastyczne,
- warsztaty muzyczne,
- projekcje filmów,
- poznawanie historii biblijnych,
- słodki poczęstunek.
Planowana jest też wycieczka do Warszawy.

Zainteresowanych udziałem w zajęciach prosimy o kontakt telefoniczny
pod nr tel. 505 403 775 lub 608 135 679.

Informujemy też ,że kolejna akcja rozdawania paczek odbędzie się w Zborze Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim przy ulicy Parkowa 35 w najbliższą niedzielę o godz. 15.00. Rodzice/opiekunowie mogą zapisać dziecko na paczkę pod nr tel. 510 446 713.

Nawigacja
PROJEKT OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA - SZLAKIEM DZIEDZICTWA ŻYDOWSKIEGO W POWIECIE RADZYŃSKIM: ŻYDOWSKIE OBRZĘDY I ZWYCZAJE RELIGIJNE