ostatnio dodane newsy

Brak dodanych newsów w tym tygodniu.
Drukuj
Chrześcijański chrzest wodny
10
07.23
W niedziele 9 lipca br. na niedzielnym nabożeństwie odbył się chrzest wodny. Za każdym razem uroczystości chrztu wodnego towarzyszy atmosfera Bożej obecności i radość z faktu, że kolejne osoby podejmują decyzję kroczenia w swoim życiu z Bogiem.

Po nabożeństwie odbył się zborowy piknik.
Dziękujemy Bogu, że jako Kościół możemy wypełniać słowo Pana zapisane w Ewangelii św. Mateusza 28:19 " Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".
Drukuj
Pomoc na rzecz Ukrainy
29
06.23
Kolejny raz przekazaliśmy pomoc humanitarną na rzecz ogarniętej wojną Ukrainy. Tym razem były to łóżka szpitalne, sprzęt AGD oraz ubrania. Naszą pomoc na Ukrainę przekazujemy poprzez ewangeliczne Kościoły. Łóżka szpitalne zostały skierowane do ośrodków rehabilitacyjnych na zachodniej Ukrainie oraz do Charkowa, gdzie leczeni są ranni żołnierze.


Drukuj
OBÓZ PROROCZY NA LUBELSZCZYZNIE
17
06.23


Jest nam niezmiernie miło poinformować,
ze w dniach 5 do 9 lipca
zostanie zorganizowany pierwszy tego typu wydarzenie na Lubelszczyźnie
– Obóz proroczy z udziałem proroka Davida Themba Ndlovu z RPA.

Obóz odbędzie się w Zborze Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim. W trakcie obozu zaplanowane są sesje nauczające, uwielbienie Boga, modlitwa, plastyczne warsztaty prorockie oraz wieczorne spotkania wieczory Ducha Świętego. Będzie to bardzo intensywny czas budowania wiary, kształtowania charakteru i wyposażania do służby.

Gorąco zachęcam Ciebie do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu w trakcie którego będziesz mógł dotknąć się realności oraz działania żywego Boga na poziomie dotychczas nie doświadczalnego w Twoim życiu. Pozwól Bogu dotknąć Twojego życia i nadać jemu kierunek zgodny z Jego wolą.

dr Tomasz Mańko
Pastor Kościoła „Nowe Jeruzalem” w Radzyniu PodlaskimDrukuj
NOWY TERMIN !!! - Wydawanie żywności - Podprogram 2021+
15
06.23
Punkt Wydawania Żywności działający przy

Kościele Chrześcijan Wiary Ewangelicznej informuje,
że w piątek 23 czerwca 2023r. planowane jest wydawanie żywności dla podopiecznych z terenu gmin powiatu radzyńskiego, którzy korzystają z programu Operacyjnego

Pomoc żywnościowa realizowanego we współpracy z Lubelskim Bankiem Żywności - PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020 - PODROGRAM 2021 Plus.

Planowane jest wydanie ok. 10 kg żywności na jednego uczestnika programu.
Ustala się godziny odbioru żywności:Drukuj
zapraszamy na międzynarodowy Dzień Dziecka
08
06.23
Już w najbliższą niedzielę

zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na niezwykły czas zabawy i budowanie rodzinnych więzi oraz gry konkursy z nagrodami. Będzie grill, wata cukrowa, spotkanie z pszczelarzem połączone z degustacją miodu, mnóstwo innych atrakcji dla każdej kategorii wiekowej.

W imieniu Klubu Ukraińskiego "Miłosierny Samarytanin" zapraszamy wszystkich
na Międzynarodowy Dzień Dziecka
niedziela 11 czerwca 2023r. plac trawiasty przy ulicy Parkowej 35
startujemy o godzinie 15:00


Dalsze informacje na plakacie poniżej.

Zapraszamy, wstęp wolny!!!
Drukuj
KOLEJNE MACEWY WRÓCIŁY NA CMENTARZ ŻYDOWSKI W RADZYNIU PODLASKIM
06
06.23
W poniedziałek 5 czerwca 2023r. zostały przewiezione dwie macewy na cmentarz żydowski w Radzyniu Podlaskim przy ulicy Lubelskiej. Macewy najprawdopodobniej pochodziły z terenu najstarszego cmentarza żydowskiego w Radzyniu Podlaskim, który znajdował się w okolicach Koszar, ulicy Chomiczewskiego i Zabielskiej. Ten cmentarz został w trakcie II wojny światowej zbezczeszczony przez niemieckich okupantów, zaś po wojnie władze komunistyczne przeznaczyły go pod budownictwo mieszkaniowe. Macewy te znajdowały się na terenie ogródka jednego z mieszkańców naszego miasta. Mieszkaniec stwierdził, że od wielu lat szukał sposobu przekazania tych kamiennych macew na miejsce, gdzie powinny się one znajdować. W taki sposób chciał okazać należyty szacunek dawnej społeczności żydowskiej Radzynia Podlaskiego. Uważa przy tym, że ...

Drukuj
Prasa o nas
06
06.23
Poniżej załączamy kilka linków do stron lokalnych mediów na łamach których ukazały się artykuły dotyczące działalności naszego Kościoła. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z ich treścią. Można tu znaleźć między innymi relacje z uroczystości odsłonienia macew na cmentarzu żydowskim w rocznice wybuchu powstania w getcie warszawskim oraz artykuł o odnalezieniu i przekazaniu kolejnych macew.

https://www.slowopodlasia.pl/artykul/24529,radzynianie-pamietaja-o-ludnosci-zydowskiej-i-powstancach-z-getta

https://iledzisiaj.pl/aktualnosci/14872-nigdy-nie-wolno-nam-zapomniec-o-mestwie-i-postawie-polskich-zydow-z-warszawskiego-getta.html

https://iledzisiaj.pl/aktualnosci/14881-kolejne-macewy-wrocily-na-radzynski-cmentarz-zydowski.html
Nawigacja
PROJEKT OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA - SZLAKIEM DZIEDZICTWA ŻYDOWSKIEGO W POWIECIE RADZYŃSKIM: ŻYDOWSKIE OBRZĘDY I ZWYCZAJE RELIGIJNE