ostatnio dodane newsy

Brak dodanych newsów w tym tygodniu.
Drukuj
Spotkanie sylwestrowe
29
12.21

Informujemy, że 31 grudnia (piątek) nabożeństwo dziękczynne odbędzie się o godzinie 18:00.

W sobotę 1 stycznia - wieczór chwały i uwielbienia - godzina 17:00
Drukuj
Wokół zagadnień związanych ze świętem Narodzenia Pańskiego
24
12.21


Ew. św. Mateusza 1:18-23. Gdyby Pan Jezus nie opuścił nieba, żaden człowiek nie mógłby być zbawiony. W tym zawiera się głęboki sens święta Narodzenia Pańskiego. Istotą Narodzenia Pańskiego jest zbawienie, które Pan Jezus przyszedł wykonać. W ewangelii św. Mateusza 1, 21 czytamy, że Józef, mąż Marii, usłyszał od anioła: „A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego”. Imię Jezus oznacza „Bóg zbawia”.

Jako chrześcijanie wspominamy Narodzenie Pańskie, bowiem bez Jezusa nadal żylibyśmy w swoich grzechach, a w konsekwencji zostalibyśmy potępieni na całą wieczność. Zbawienie jest największym darem, jakim Bóg mógł obdarzyć ludzkość. Narodzenie Pańskie jest też nadzwyczajnym wydarzeniem w dziejach świata, od którego rozpoczęła się nowa era.
Święto Narodzenia Pańskiego: dla jednych to zwyczajny dzień, dla drugich synonim zamieszania, straconego czasu i niepotrzebnego ulegania tradycji, dla innych to wreszcie czas nadrabiania zaległości w sferze życia rodzinnego czy też doskonałego pretekstu do folgowania sobie w jedzeniu i piciu. Dla chrześcijanina, po zmartwychwstaniu Chrystusa, każdy dzień jest świętem. Klemens Aleksandryjski powiedział, że „całe życie chrześcijańskie jest jednym długim świętem”.

Do codzienności wiary często wkrada się prozaiczność. Może właśnie dlatego Kościół cyklicznie wraca pamięcią do najważniejszych wydarzeń Bożego planu zbawienia, zachęcając do ponownego przemyślenia i przyswojenia podstawowych prawd wiary.

Drukuj
Życzenia
24
12.21
Niech się weseli święty, bo bliskie jest zbawienie.
Niech się raduje grzesznik, bo dane mu jest przebaczenie.
Niech powróci do życia każdy, bo do życia jest powołany.
W Jezusie Chrystusie Bóg daje nam zbawienie.
Niech ta Dobra Nowina sprawi, że rozraduje się serce
i uwierzy Jezusowi.
Niech umocni się nadzieją na cały nowy rok.

Radosnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia
oraz Nowego 2022 roku

życzy Pastor Zboru wraz z Radą Zboru KCHWE
Nowe Jeruzalem w Radzyniu PodlaskimDrukuj
Porządek nabożeństw w okresie świątecznym
24
12.21

Sobota 25 grudnia godz: 10:00 Nabożeństwo w I-szy Dzień Świąt

Niedziela 26 grudnia godz:17:00 Nabożeństwo w II-gi dzień Świat - Wieczór chwały i dziękczynienia.
Drukuj
Prace na cmentarzu żydowskim w Radzyniu Podlaskim
20
12.21
Wolontariusze z naszego Kościoła zaangażowali się w prace porządkowe na cmentarzu żydowskim w Radzyniu Podlaskim. Prace są prowadzone przez Radzyńskie Towarzystwo Regionalne, które porozumiało się w tej sprawie z Wyznaniową Gminą Żydowską w Warszawie. Na obecnym etapie prace koncentrują się na wycięciu drzew oraz krzewów. Dzięki prowadzonym pracom cmentarz i znajdujące się tam nagrobki są widoczne dla zwiedzających. Prace w tym zakresie będą dalej kontynuowane.

Zachęcamy też inne osoby do zaangażowania się w to dzieło odnowienia cmentarza, na którym spoczywają żydowscy współmieszkańcy Radzynia Podlaskiego.
Kilka zdjęć:Drukuj
Kościół dziecięcy
20
12.21


W zeszłą sobotę odbył się Kościół Dziecięcy.
Był to cudowny czas, w którym dzieci mogły poznawać Boga i mogły być inspirowane przez Ducha Świętego. Tym razem poruszyliśmy temat modlitwy, uwielbienia, pokuty oraz bycia miła wonią dla Pana. Wszystko było wzbogacone o różne rekwizyty, które pomagają dzieciom lepiej zrozumieć tematy.

Naszym pragnieniem jest, aby słyszały głos Ducha Świętego i doświadczały Go w codziennym życiu już od najmłodszych lat. Od razu wdrażamy to w praktykę i uczymy się słuchać Go wspólnie, by potem również w domu dzieci były zachęcone do budowania relacji z Bogiem.

Oczywiście to także czas na to, aby poznać się lepiej, zintegrować się jeszcze bardziej przy wspólnych zabawach i smakołykach.

Nie możemy już doczekać się kolejnego spotkania i rzeczy, które Bóg pragnie na nim czynić!
Drukuj
AKCJE POMOCY
20
12.21

Służba charytatywna "Miłosierny Samarytanin" przy Zborze Nowe Jeruzalem przeprowadziła dwie przedświąteczne akcje pomocy na rzecz osób potrzebujących.
Dzięki tym akcjom kilkadziesiąt osób otrzymało ubrania, środki czystości oraz maseczki ochronne.

Dziękujemy Bogu który troszczy się o potrzeby każdego człowieka, a my możemy uczestniczyć w dobrym dziele pomocy drugiemu człowiekowi.
Nawigacja
TWOJE ZBAWIENIE
odwiedziło nas już